Materiał Partnera

Charakterystyka opakowań klapowych

Charakterystyka opakowań klapowych

Opakowania klapowe to najczęściej wykorzystywany rodzaj pudełek kartonowych. Są wygodne w użyciu i stosunkowo tanie, dzięki czemu sprawdzają się doskonale do pakowania najróżniejszych zamówień, a także organizowania przeprowadzek. Mają bardzo charakterystyczną budowę oraz wiele zalet. Bez nich wysyłanie zamówień do klientów byłoby znacznie bardziej czasochłonne i skomplikowane, niż jest przy ich użyciu.

 

Jak wyglądają opakowania klapowe?

 

Opakowania klapowe są zazwyczaj sześcianami lub prostopadłościami. Ich cechą charakterystyczną są klapy, które mogą być:

  • górne,

  • dolne,

  • górne i dolne jednocześnie.

Są one rozkładane, można je zakleić lub zszyć. Dzięki nim łatwo jest zapakować i zabezpieczyć ładunek, a po przyjeździe na miejsce wyjąć go bez niszczenia całego kartonu. Opakowania klapowe najczęściej dostarczane są złożone na płasko, ale ich składanie jest bardzo łatwe, można uporać się z nim w trzech sprawnych ruchach. Są wykonane z jednego z trzech rodzajów tektury, dzięki czemu można znaleźć dla siebie model o dowolnej gramaturze. Najgrubsze modele doskonale sprawdzają się do przewożenia ciężkich ładunków, zabezpieczą je także przed uszkodzeniem w podróży.

 

Jakie są zalety opakowań klapowych?

 

Opakowania klapowe są wybierane najczęściej, ponieważ mają wiele zalet i nie są szczególnie drogie. Dobrze sprawdzają się u dużych dostawców, w małych sklepach internetowych oraz gospodarstwach domowych. Klienci cenią sobie w nich:

  • ich niewielką wagę,

  • duży wybór pudeł o różnych gramaturze i rozmiarze,

  • łatwość transportu,

  • możliwość spersonalizowania ich wyglądu m.in. przez naniesienie swojego nadruku czy zmianę koloru opakowań,

  • możliwość ich wielokrotnego wykorzystania,

  • możliwość dowolnego zabezpieczenia klap przed otwarciem się w podróży.

Pudełka są bardzo poręczne i dobrze zabezpieczają najróżniejsze rodzaje towarów i produktów przewożonych do klientów.

 

Kartonowe opakowania to ekologiczny sposób na pakowanie zamówień, dlatego coraz więcej przedsiębiorców się na nie decyduje. Szukając tanich i porządnych rozwiązań, warto sprawdzać sklepy z bogatą ofertą różnych ich modeli, takich jak INTER-STYL S.C. Bardzo często można złożyć w nich hurtowe zamówienie na naprawdę spore ilości opakowań klapowych. Co ważne, istnieje także możliwość pełnej personalizacji zamówienia tak, żeby logo klienta było od razu umieszczone na kartonach. Dzięki temu oszczędza się czas spędzony na nadrukowywaniu go lub przybijaniu. Do tego nie ma ryzyka, że łatwo zostanie ono usunięte. To dodatkowa zaleta tego typu rozwiązań.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy