Materiał Partnera

Dlaczego rolki powlekane PVC idealnie nadają się do taśmociągów?

Dlaczego rolki powlekane PVC idealnie nadają się do taśmociągów?

Rolki do taśmociągów utwardzone za pomocą PVC są chętnie używane na liniach produkcyjnych. Materiał ten nadaje im charakterystycznych cech, które usprawniają pracę w fabryce. Dzięki takim elementom produkty przemieszczają się szybko i sprawnie, bez zbędnych przestojów. Szczególne zalety zastosowania tworzywa sztucznego PVC sprawiają, że części z plastiku są chętnie wybierane do różnego rodzaju obiektów przemysłowych. Poznaj zalety rolek z PVC.

Jakie rolki wybrać do taśmociągu?

Taśmociągi znajdujące się w magazynach i halach produkcyjnych odpowiadają za transport produktów. Używa się do nich trzech podstawowych rodzajów rolek:

  • grawitacyjnych,

  • napędowych,

  • napinających.

Każdy z nich odpowiada za inną funkcję w taśmociągu. Komponenty muszą być dopasowane do linii produkcyjnej i przygotowane na intensywną eksploatację. Rolki są zazwyczaj wykonane ze stali albo z tworzywa PVC. Różnią się od siebie sposobem mocowania: na gwint wewnętrzny lub zewnętrzny, frezowane końcówki lub oś. U różnych modeli mogą też być odmienne sposoby mocowania. Oprócz tego ważna jest średnica i długość rolki. Dlatego wybór i zakup rolek kompatybilnych z wyposażeniem linii produkcyjnej musi być poprzedzony dokładnym określeniem parametrów taśmociągu. Element musi być dopasowany do warunków pracy i maksymalnego obciążenia, jakie może wystąpić na linii.

Zalety używania rolek z PVC do taśmociągów

Trwałe i solidne rolki do taśmociągów usprawniają pracę w obiekcie przemysłowym. Ważne jest doskonałe dopasowanie i ergonomia, a także niski opór toczenia. Gładkie rolki z tworzywa PVC są także łatwe w montażu i niezawodne. W razie potrzeby można szybko i łatwo wymienić je na nowe. Są mało awaryjne, a ich okres eksploatacji jest długi.

Rolki transportowe do taśmociągów, ich budowa i obsługa

W sklepach i hurtowniach dostępne są różne rodzaje rolek do taśmociągów. Producent rolek Mewaa z Sukowa ma w swojej ofercie produkty wykonane ze stali i z tworzywa sztucznego oraz pozostałe komponenty potrzebne do zbudowania kompletnej linii produkcyjnej. Rolki stalowe charakteryzują się dużą wytrzymałością. Są wyposażone w niezawodne łożyska kulkowe typu ZZ, łatwe w montażu i demontażu. Ponadto odznaczają się dużą uniwersalnością i wszechstronnością zastosowań. Dzięki możliwości regeneracji takie modele są przyjazne dla środowiska.

Komponenty rolkowe do taśmociągów to jeden z kluczowych podzespołów. Na linii produkcyjnej to właśnie one zapewniają sprawną pracę i wygodę. Rolki powlekane PVC charakteryzują się świetnymi parametrami, takimi jak gładkość, odporność na uszkodzenia i komfortowa obsługa.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy