Artykuł sponsorowany

Folia polecana do pakowania maszynowego

Folia polecana do pakowania maszynowego

Nowoczesne pakowanie maszynowe jest bardziej wydajne oraz mniej kosztowne od tradycyjnego pakowania ręcznego. Wymaga jednak zastosowania specjalistycznych maszyn pakujących, przystosowanych do pakowania za pomocą folii. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaka folia polecana jest do pakowania maszynowego.

Na czym polega pakowanie maszynowe?

Pakowanie maszynowe polega na opakowywaniu produktów przez specjalne owijarki automatyczne lub półautomatyczne. Jest ono wykorzystywane w wielu dziedzinach produkcji przemysłowej, a także w logistyce i magazynowaniu. Specjalistyczne maszyny pakujące znajdują zastosowanie przy paletyzowaniu towarów, czyli zabezpieczaniu ich na paletach na czas transportu lub przechowywania. Do pakowania używają wytrzymałych folii stretch, które wytwarzane są przez wyspecjalizowane firmy. Dobrym przykładem jest producent taśm samoprzylepnych i folii Total Market z Warszawy, który oferuje również taśmy opakowaniowe z nadrukiem, taśmy dwustronnie klejące, taśmy samoprzylepne z logo i wiele innych.

Czym jest folia stretch?

Folia stretch jest cienkim materiałem o niewielkiej gramaturze przeznaczonym do pakowania i zabezpieczania produktów na czas transportu lub przechowywania. Produkowana jest  w wielu wariantach przede wszystkim z polietylenu w procesie rozdmuchu lub wylewu maszynowego. Charakteryzuje się różnymi parametrami, które determinują jej właściwości i zastosowanie. Wspólną cechą wszystkich typów folii stretch jest znaczna wytrzymałość przy dużej rozciągliwości. Występuje jako transparentna, która ułatwia identyfikację opakowanych towarów lub jako czarny stretch, chroniący produkty przed działaniem promieni UV. Wyróżnia się folie stretch do pakowania ręcznego i maszynowego.

Maszynowa folia stretch

Wielowarstwowa maszynowa folia stretch znajduje zastosowanie w owijarkach automatycznych i półautomatycznych. Umożliwiają one szybką,  łatwą i ekonomiczną paletyzację towarów. Folia maszynowa jest wytrzymała na zerwanie i perforację nawet przy dużych prędkościach pakowania oraz jest elastyczna, co pozwala na zachowanie tej samej siły owinięcia przy zastosowaniu stałego naprężenia. Ważną zaletą maszynowego pakowania towarów folią stretch jest niezwykła dokładność, powtarzalność procesu, minimalizacja błędów podczas pakowania i oszczędność materiałowa.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy