Artykuł sponsorowany

Jak odnowić stary wózek widłowy?

Jak odnowić stary wózek widłowy?

Wózki widłowe to pojazdy, bez których nie mogłoby funkcjonować wiele zakładów przemysłowych. Niestety, z upływem czasu części każdej takiej maszyny zużywają się, przez co firma nie może z niej dalej korzystać. Nie musi się to jednak wiązać z koniecznością zakupu nowego wózka, gdyż możliwa jest odnowa starego. W tym artykule wyjaśniamy więc, jak przebiega taki proces i dlaczego warto się na niego zdecydować.

Dlaczego warto odnawiać wózki?

Wielu właścicieli firm, w których wykorzystuje się te pojazdy, z pewnością rozważa zakup nowej maszyny, zamiast naprawy starej. Może być to jednak mało opłacalne, gdyż przeważnie odnowa będzie tańsza od zakupu nowego pojazdu. Tym bardziej że sporą ilość części można zregenerować, nie ma więc konieczności ich wymiany. Warto jednak skonsultować się z profesjonalnym serwisem wózków widłowych, na przykład Dominikowski Wózki Widłowe, gdzie uzyskamy informacje odnośnie możliwości oraz kosztów odnowy posiadanej maszyny. Wyposażeni w tę wiedzę będziemy mogli zdecydować, czy naprawa jest właściwym rozwiązaniem w naszej sytuacji.

Częste uszkodzenia wózków widłowych

Na szczęście, sporą część awarii wózków można łatwo usunąć. Częstym problemem są, chociażby wycieki płynów z układów hydraulicznych, wystarczy więc wymienić lub naprawić wadliwe zawory. Warto również pamiętać o konieczności wymiany olejów i filtrów, a zalecenia odnośnie częstotliwości tych prac z pewnością znajdziemy w informacjach otrzymanych od producenta. W wózkach elektrycznych natomiast najbardziej zużywaną częścią są akumulatory, które z czasem tracą swoją wydajność. Będziemy więc zmuszeni do ich wymiany, zwłaszcza jeśli były niewłaściwie eksploatowane.

Regeneracja części

Jeśli nowe części do wózków widłowych są już nieosiągalne, można zregenerować obecnie posiadane. Proces ten rozpoczyna się od demontażu wadliwych podzespołów, by możliwa była ocena ich stanu. Następnie przeprowadzana jest właściwa regeneracja, która, dla zapewnienia wysokiej jakości prowadzonych prac, musi odbywać się w profesjonalnych zakładach. Regenerowane elementy są również szlifowane i malowane, by odpowiednio się prezentowały. Na etapie końcowym maszyna jest poddawana testom, dzięki czemu dowiadujemy się, czy odnowa przebiegła prawidłowo. Jeśli testy przebiegną pomyślnie, wózek może być bezpiecznie użytkowany.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy