Artykuł sponsorowany

Jak przechowywać opakowania tekturowe, aby ich nie zniszczyć?

Jak przechowywać opakowania tekturowe, aby ich nie zniszczyć?

Opakowania tekturowe są niezastąpione w przypadku magazynowania, jak i przewożenia różnego rodzaju towarów czy produktów. Zabezpieczają je przed rozmaitymi uszkodzeniami, same jednak mogą podlegać zniszczeniu, jeśli przechowujemy je w niewłaściwy sposób.  Z poniższego artykułu dowiesz się, jak należy przechowywać opakowania tekturowe, aby jak najdłużej nam służyły.

Zasady przechowywania opakowań kartonowych

Przy przechowywaniu kartonów należy mieć na uwadze podstawową ich cechę, mianowicie zdolność do pochłaniania wilgoci. Dlatego właśnie opakowania kartonowe należy przechowywać w suchym miejscu z odpowiednią izolacją od podłoża i wentylacją, czyli np. na pólkach magazynu lub paletach itp.  Puste kartony najlepiej i najbardziej ekonomicznie jest przechowywać złożone jedne obok drugich, aby zaoszczędzić miejsca. Jeżeli jednak trzymamy w nich towary, to pamiętajmy o tym, aby takie kartony zabezpieczyć taśmą. Jeśli chodzi o temperaturę w pomieszczeniu, to nie powinna ona spadać poniżej 5 stopni, ani też wzrastać powyżej 30 stopni Celsjusza. Na jakość kartonów niekorzystnie wpływają również nagłe skoki temperatury, gdyż pod ich wpływem kartony mogą się odkształcać i deformować. Hale magazynowe o wysokim poziomie wilgotności (powyżej 70%) to z pewnością nieodpowiednie miejsce do przechowywania opakowań tekturowych, gdyż w takich warunkach kartony nie tylko mogą nasiąknąć wodą, lecz także pokryć się pleśnią.

Czy kartony mogą służyć do wielokrotnego użytku?

Jeżeli jesteśmy odbiorcą paczki spakowanej w karton i chcemy go powtórnie wykorzystać, to pamiętajmy o tym, aby delikatnie otwierać karton, aby nie doprowadzić do jego uszkodzenia. Następnie karton w postaci złożonej możemy przechowywać w warunkach domowych. Zwłaszcza kartony z tektury falistej są bardzo trwałe i z powodzeniem nadają się do wielokrotnego użytku. Kartony tego rodzaju możemy nabyć m.in. u producenta opakowań tekturowych K&T PAK. Wszystkie rodzaj kartonów, z racji tego, że wykonane są z papieru, nadają się także do recyklingu, są więc jak najbardziej ekologiczne. Jeżeli więc uznamy, że dany karton nie będzie nam już dłużej służył, możemy z powodzeniem oddać go do ponownego przetworzenia, czym z pewnością przysłużymy się środowisku.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy