Materiał Partnera

Jak zadbać o rzeczy osobiste w trakcie przeprowadzki?

Jak zadbać o rzeczy osobiste w trakcie przeprowadzki?

Rzeczy osobiste i cenne przedmioty mogą zostać zniszczone lub zagubione podczas przeprowadzki, dlatego ważne jest, by je odpowiednio zabezpieczyć przed i podczas transportu. Istnieje kilka zasad mądrego i sprawnego pakowania mienia. Nie musimy wykonywać tego samodzielnie – profesjonalne firmy przeprowadzkowe często oferują dodatkowe usługi, np. pakowanie, demontaż mebli. Jak zabezpieczyć rzeczy osobiste w trakcie przeprowadzki? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Kartony – opakowanie na rzeczy osobiste

Kartony są niezbędnikiem każdej rodziny, która się przeprowadza w nowe miejsce. Reklamówki lub worki nie chronią dostatecznie kruchych i delikatnych przedmiotów – tak zapakowane rzeczy mogą podczas transportu ulec zniszczeniu na skutek rozdarcia cienkiej torby. Kartony są znacznie wytrzymalsze. Można dodatkowo umieścić w nich różne wypełnienia (np. folię bąbelkową), które skutecznie ochronią zawartość pudełka.  

Każda osoba, która się przeprowadza, powinna pamiętać również o poprawnym opisywaniu kartonów. Odpowiednie oznaczenia pozwolą uniknąć późniejszych zniszczeń, a także usprawnią wypakowywanie się w nowym lokum.

Jak zapakować bardzo delikatne i cenne przedmioty?

Delikatne, wartościowe rzeczy osobiste muszą zostać prawidłowo zabezpieczone podczas przeprowadzki. Najczęściej wykorzystuje się do tego, wspomniane już, kartony i folię bąbelkową. Jeśli domownicy nie mają czasu na wizytę w specjalistycznych sklepach, mogą zabezpieczyć kruche przedmioty ręcznikami czy ubraniami (wystarczy wepchnąć je w wolną przestrzeń między powierzchnią kartonu a daną rzeczą).

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej?

Pakowanie rzeczy osobistych jest czasochłonnym zadaniem. Pomoc w tym zadaniu oferuje wiele firm przeprowadzkowych. Fachowcy nie pozwolą na żadne zniszczenia lub niedociągnięcia – zadbają o to, by cenne przedmioty zostały dokładnie zabezpieczone, a kartony odpowiednio podpisane. Przykładem sprawdzonej firmy transportowej jest przedsiębiorstwo Yellow Transport, działające głównie na terenie województwa pomorskiego. Firma dysponuje rozbudowaną flotą pojazdów transportowych, wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą, a także sprzętem pomocniczym (przydatnym np. przy demontażu mebli).

Przed pakowaniem warto ostrzec pracowników firmy przeprowadzkowej, które pudełka wymagają szczególnego traktowania podczas załadunku i rozładunku.

Należy także pamiętać, że pakowanie rzeczy osobistych wymaga wcześniejszego rozplanowania prac. Segregacja mienia pozwoli na sprawne ułożenie w kartonach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy