Artykuł sponsorowany

Kosze siatkowe bez drzwiczek - kiedy to najlepszy wybór

Kosze siatkowe bez drzwiczek - kiedy to najlepszy wybór

Wśród opakowań transportowych i przeznaczonych do magazynowania towarów wyróżnić można między innymi pojemniki siatkowe, określane zamiennie także koszami siatkowymi lub drucianymi. Czym wobec tego się one charakteryzują, jakie są ich podstawowe rodzaje oraz zalety i co wyróżnia jeden z ich modeli, który jest koszem siatkowym bez drzwiczek?

Czym są kosze siatkowe?

Kosze siatkowe produkowane są ze stalowych prętów oraz blach, które po połączeniu ze sobą tworzą trwałe i odporne na uszkodzenia pojemniki o ażurowych ścianach zapewniających bardzo dobrą widoczność składowanych w nich towarów. Najczęściej oferowane są one zazwyczaj w standardowych wymiarach odpowiadających wymiarom palet, dzięki temu są świetną alternatywą dla nadstawek paletowych i pojemników oblachowanych. Tego typu kosze, które na rynku oferuje między innymi producent pojemników siatkowych Dajano dzielą się na wiele różnorodnych rodzajów pod względem swojej wysokości, zastosowanej w nich podłogi, a także liczby otwieranych burt. Zaliczyć do nich więc można między innymi kosze siatkowe bez drzwiczek, na których skupiamy się w dalszej części artykułu.

Co wyróżnia kosze siatkowe bez drzwiczek?

Kosze siatkowe bez drzwiczek charakteryzują się przede wszystkim budową z zastosowaniem pełnych bocznych ścianek wykonywanych z siatki zgrzewanej. Dostępne są one w wariantach z podłogą metalową lub drewnianą pozwalającą dostosować je do danych potrzeb i składowanych w nich towarów. Do największych zalet, jakimi wyróżniają się kosze siatkowe pełne, zalicza się natomiast to, że brak zastosowanych w nich drzwiczek skutecznie zapobiega niekontrolowanemu wypadaniu z ich wnętrza elementów, a także pozytywnie wpływa na ich trwałość.

Jakie zastosowanie znajdują kosze siatkowe bez drzwiczek?

Kosze siatkowe bez drzwiczek to modele, które znajdują zastosowanie w wielu różnorodnych branżach. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim przy składowaniu niewielkich towarów, w tym także tych drobnicowych umieszczanych w nich w workach. Z tego względu najczęściej spotkać można je w zakładach produkcyjnych, wszelkiego rodzaju magazynach. Stosowane są one również podczas transportowania produktów zarówno za pomocą urządzeń transportu bliskiego, jak i klasycznych pojazdów wykorzystywanych w transporcie samochodowym.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy