Artykuł sponsorowany

Na czym polega specyfika transportu drobnicowego?

Na czym polega specyfika transportu drobnicowego?

Czasami zaplanowanie optymalnego pod względem logistycznym transportu jest nie lada wyzwaniem. Szczególnie problematyczne są wszelkiego rodzaju ładunki drobnicowe, które są dostarczane w mniejszych partiach do różnych adresatów. Jak skutecznie uporać się z takim przewozem? Tutaj dowiesz się, na czym polega oraz jak zorganizować transport drobnicowy.

Cechy charakterystyczne transportu drobnicowego

Firmy trudniące się w transporcie drobnicowym trafiają do wielu grup docelowych. Są to nie tylko mniejsze zakłady, które nie mają jeszcze swojej własnej floty transportowej, ale również większe przedsiębiorstwa, dla których samodzielne przewożenie pewnych przesyłek jest nieopłacalne.

Główną cechą charakterystyczną dla transportu drobnicowego jest przewożenie w jednej naczepie ładunków od kilku nadawców do kilku adresatów. W ten sposób przewozi się różnego rodzaju surowce, półprodukty oraz gotowe wyroby.

Główna zaleta tego typu transportu to przede wszystkim dostawa na miarę potrzeb odbiorcy. W ten sposób nie musi on magazynować nadwyżek towarowych, które mogłyby niepotrzebnie zajmować miejsce.

Transport drobnicowy jest również opłacalny dla firm oferujących takie usługi ze względu na możliwość obsłużenia wielu klientów za jednym razem. Z tego względu sam koszt transportu jest naprawdę atrakcyjny dla konsumentów.

Spedycja drobnicowa – jak wygląda w praktyce?

Jak widać, spedycja drobnicowa jest naprawdę ciekawą propozycją, która może zoptymalizować działanie wielu firm. Zorganizowanie takiego zlecenie to jednak dość spore wyzwanie. Tutaj trzeba liczyć się z tym, że trasa będzie naprawdę zawiła. Co więcej, sam załadunek oraz rozładunek różnych gabarytów przesyłek mogą sprawiać pewne problemy.

NET-CARGO w Gdyni to firma specjalizująca się w transporcie morskim, lotniczym oraz lądowym już od 2005 roku. Zespół doświadczonych spedytorów jest gotów podjąć najbardziej wymagające zlecenia specjalnych przesyłek.

Warto zaznaczyć, że transport drobnicowy obejmuje wyłącznie ładunki o relatywnie małej masie. Tutaj z oczywistych względów niemożliwe jest przewiezienie zwierząt, żywych roślin, broni czy innych materiałów niebezpiecznych. Ze względów bezpieczeństwa przesyłka drobnicowa nie może zawierać papierów wartościowych, wyrobów jubilerskich oraz farmaceutycznych.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy