Artykuł sponsorowany

Od czego zależy koszt wynajmu wózka widłowego?

Od czego zależy koszt wynajmu wózka widłowego?

Krótko- lub długoterminowy wynajem wózków widłowych to usługa, na którą decyduje się coraz więcej przedsiębiorców chcących w odpowiedni sposób zarządzać swoim firmowym budżetem. Koszt miesięcznego wynajmu jest łatwiejszy do pokrycia niż ogromny jednorazowy wydatek, jednak różni się on w zależności od kilku czynników. W artykule odpowiadamy na pytanie, od czego zależy wysokość ceny wynajmu wózków widłowych!

Kiedy opłaca się wynajem wózka widłowego?

Wynajem wózków widłowych bardzo opłaca się szczególnie dla młodych działalności, które nie mają jeszcze wystarczająco dużego budżetu, więc nie mogą pozwolić sobie na zakup drogich sprzętów na własność. Takie rozwiązanie umożliwia im rozwój bez konieczności zaciągania wieloletniego kredytu.

Obecnie jednak wiele przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji na rynku również wybiera tę możliwość. Wynajem wózków widłowych jest bardzo praktyczny w sytuacji, gdy firma potrzebuje więcej sztaplarek wyłącznie sezonowo lub do realizacji konkretnego zlecenia.

Czynniki wpływające na koszt wynajmu wózka widłowego

Istnieje kilka czynników, które rzutują na koszt wynajmu wózka widłowego, spośród których największy wpływ ma model wybranego pojazdu. Im nowszy i wyposażony w więcej zaawansowanych funkcji, tym wyższa będzie jego cena. Znaczenie dla wysokości kosztów wynajmu ma także:

  • przebieg pojazdu,

  • rok produkcji,

  • udźwig,

  • marka,

  • cena nowego egzemplarza.

Ponadto istotny jest okres, na jaki wynajem jest podpisywany. Im dłuższy czas użytkowania pojazdu, tym miesięczna kwota na fakturze będzie atrakcyjniejsza. W związku z tym właściciele działalności często decydują się na wynajem trwający nawet kilka lat.

Dlaczego warto się zdecydować na wynajem wózka widłowego?

Decydując się na wynajem wózków widłowych, korzystaj wyłącznie z oferty renomowanych firm, takich jak Serwitech. Usługa ta ma wiele zalet, spośród których najważniejszą jest brak konieczności zamrażania dużej części budżetu. Ponadto w ramach opłat za wynajem zazwyczaj znajdują się wszelkie naprawy, serwisy, a także pojazdy zamienne w przypadku wystąpienia poważniejszych awarii, dzięki czemu nie będziesz narażony na przestoje w pracy i nieprzewidziane wydatki. Takie rozwiązanie umożliwia też przetestowanie sprzętu przed zakupem i wybór modelu, który będzie najlepiej dostosowany do specyfiki Twojej działalności.

 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy