Artykuł sponsorowany

Relokacja maszyn a zasady BHP

Relokacja maszyn a zasady BHP

Relokacja maszyn bez względu na to, czy dotyczy niewielkich odległości, czy przeniesienia całej linii produkcyjnej na dalekie dystanse, jest ogromnym usprawnieniem dla całego zakładu. Proces ten wymaga jednak zachowania wszelkich zasad BHP, aby uchronić od ewentualnych wypadków w trakcie pracy. O czym pamiętać?

Jakich zasad BHP trzeba przestrzegać podczas relokacji maszyn?

Relokacja maszyn wymaga przygotowania planu, w którym uwzględni się wszystkie kwestie bezpieczeństwa. Muszą w nim znajdować się okoliczności, które obarczone są ryzykiem oraz sposoby na rozwiązanie problematycznych przypadków. Zazwyczaj tworzy się dokumentację szacunku ryzyka i metodyki najważniejszych czynności – montaż, demontaż i transport. Teren, na którym wykonywane będą prace, musi również być odpowiednio ogrodzony i oznaczony. Takie działania są zawsze wcześniej uzgadniane z kierownictwem zakładu, ponieważ mogą utrudnić normalną pracę i wyłączyć drogę transportową z użytku. Relokacja maszyn wymaga również tego, aby wziąć pod uwagę gabaryty poszczególnych elementów oraz ilość przestrzeni w zakładzie.

O czym jeszcze pamiętać w trakcie relokacji maszyn?

W trakcie relokacji maszyn należy pamiętać o tym, aby rozwiązać problemy z niepewnością podłoża czy zmiennością warunków pogodowych. Proces wymaga szczegółowej wiedzy i umiejętności. Dlatego warto korzystać z usług, jakie oferuje wykonawca konstrukcji stalowych i badań wytrzymałościowych Elana PET, który profesjonalnie wyznacza potencjalne zagrożenia i sposoby ich eliminacji. Dzięki temu może przygotować odpowiednie zabezpieczenia i procedury na wypadek wystąpienia zagrożeń.

Czy warto wynająć firmę do relokacji maszyn?

Relokacja maszyn w firmie to bardzo duże i skomplikowane zadanie, które wymaga sporej wiedzy, zasobów technicznych oraz odpowiedniego przygotowania organizacyjnego. Ogromne znaczenie dla powodzenia całego procesu ma przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, umiejętności i staranność fachowców, którzy uczestniczą na każdym etapie relokacji. Warto zlecić to zadanie doświadczonym osobom, które zapewnią sprawną i bezbłędną realizację zlecenia. Osoba odpowiedzialna za to zapewni kompleksowe zaplecze sprzętowe i wykwalifikowanych pracowników, dbając o to, aby każdy etap był skrupulatnie zaplanowany z zachowaniem zasad BHP.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy