Materiał Partnera

Warunki wynajmu wózków widłowych

Warunki wynajmu wózków widłowych

Wózki widłowe to drogie urządzenia. Decyzja o ich wynajmie, leasingu lub zakupie zależy od potrzeb Twojej firmy. Na przykład, jeśli potrzebujesz aktywnego korzystania z wózka widłowego, warto go wydzierżawić lub wynająć, co daje dostęp do aktualnych modeli. Jeśli jednak będziesz potrzebować go od czasu do czasu, być może najlepszym posunięciem będzie jego zakup. Poświęć czas na rozważenie opcji i dokonaj najlepszego wyboru dla swojej firmy.

Wynajem wózków widłowych

Wynajem i leasing są nieco podobnymi usługami. W przypadku wynajmu termin jest krótszy i obejmuje zwykle kilka tygodni lub miesięcy. Ma on sens wtedy, gdy masz sezonowy szczyt działalności i musisz przewieźć dodatkowy ładunek. Czasami kierownik obiektu wynajmuje wózek innej klasy lub alternatywny model, aby sprawdzić, czy zwiększy to produktywność firmy. Wynajem jest zazwyczaj droższy w porównaniu z opcjami leasingu lub zakupu. Dzieje się tak, ponieważ usługa ta obejmuje również koszty utrzymania. Opłata za wynajem pobierana przez dealera musi również obejmować czas bezczynności wózka widłowego między zleceniami wynajmu. Oczywiście rozwiązanie to ma także wiele korzyści, do których należy zaliczyć:

  • opłata za utrzymanie wliczona w koszt,

  • możliwość wypróbowania nowszych modeli,

  • niski koszt eksploatacji drogiej maszyny.

Każda firma powinna spojrzeć na decyzję o leasingu przez swój wyjątkowy obiektyw. Wynajem nadal jest użytecznym krótkoterminowym rozwiązaniem na sezonowe szczyty.

Ile kosztuje wynajem wózka widłowego?

Średni koszt wynajmu wózka widłowego jest znacznie bardziej przystępny niż średni koszt jego zakupu w krótkim okresie. Niezależnie od tego, czy szukasz pojedynczej maszyny, czy całej floty, zakup wózka widłowego to duża inwestycja dla każdej firmy. Dlatego dużo lepszą opcją jest wynajem, który oferuje na przykład firma TM Service z Wrocławia.

Jeśli potrzebujesz sprzętu tylko na krótki okres, koszty wynajmu wózka widłowego będą niższe niż koszty jego zakupu. Ponadto nie musisz się martwić o opłaty serwisowe, ponieważ wypożyczalnie zazwyczaj uwzględniają konserwację maszyny w cenie usługi. Kolejną zaletą wynajmu wózka widłowego jest to, że możesz uzyskać dostęp do najnowszego sprzętu i najnowszych technologii, pod warunkiem, że Twój dealer ma je dostępne. Jeśli priorytety Twojej firmy pokrywają się z tymi korzyściami, wynajem jest dobrym wyborem. Wynajem wózków widłowych jest zazwyczaj dostępny za stawkę dzienną, tygodniową lub miesięczną. Stawki te różnią się w zależności od wybranego przedziału czasowego.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy