Artykuł sponsorowany

Zastosowanie rolek transportowych przy relokacji maszyn

Zastosowanie rolek transportowych przy relokacji maszyn

Kompleksowa usługa relokacji to nie tylko transport maszyn, ale także ich demontaż, zabezpieczenie części maszyny, załadunek na samochód transportowy, rozładunek w miejscu docelowym oraz montaż. Relokacja maszyn przemysłowych to skomplikowany proces, który wymaga nie tylko pracy doświadczonej ekipy relokacyjnej, ale również wykorzystania specjalistycznego sprzętu i maszyn, np. rolek transportowych. Dowiedz się więcej o ich zastosowaniu!

Czym charakteryzują się rolki transportowe?

Rolki transportowe to urządzenia to transportu ciężkich ładunków wielkogabarytowych. Mają one postać platform transportowych z kółkami, dzięki którym możliwe jest ich przesuwanie. Mogą one różnić się między sobą udźwigiem i rozmiarami. Górna nawierzchnia platformy często pokryta jest gumą, co zapobiega ześlizgnięciu się transportowanego ładunku.

Oprócz klasycznych rolek transportowych na rynku dostępne są także rolki z własnym napędem, dzięki którym cały proces relokacji maszyn jest bezpieczniejszy, szybszy i bardziej komfortowy dla pracowników zajmujących się transportem pojedynczych maszyn lub całych linii produkcyjnych. Takie platformy są wówczas sterowane pilotem.

Dlaczego rolki transportowe są tak ważne przy relokacji maszyn?

Relokacja to skomplikowany proces logistyczny wymagający dokładnego planowania i sprzętu. Rolki transportowe odgrywają ogromną rolę przy przenoszeniu ciężkich maszyn przemysłowych z jednego miejsca na drugie. Pomagają one w poziomej relokacji maszyn i ułatwiają ustawianie ciężkich maszyn w miejscu docelowym.

Jak zauważa przedstawiciel firmy INTER-TECH: Maszyny przemysłowe muszą być transportowane w odpowiedni i bezpieczny sposób, aby nie stwarzały zagrożenia dla osób znajdujących się w pobliżu, a także dla samych maszyn, które są bardzo kosztowne. Ich uszkodzenie spowodowałoby duże przestoje w zakładzie produkcyjnym, co wiązałoby się z ogromnymi stratami finansowymi. Nasza firma oferująca relokację maszyn posiada duże zaplecze techniczne i wymagane kwalifikacje.

Jeżeli planujesz relokację pojedynczej maszyny, linii technologicznej lub całego zakładu produkcyjnego, warto skontaktować się z doświadczoną firmą relokacyjną mającą wieloletnie doświadczenie i bogaty park maszynowy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy